آزمون پی تی ای | بلاگ

آزمون پی تی ای

ساخت وبلاگ
چکیده : آزمون PTE چیست آزمون PTE (Pearson Test of English) اولین بار توسط دانشگاه پیرسون (PEARSON) طراحی شده است. در حال حاضر به عنوان یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی در دنیا مطرح می شود و در اکثر موقعیت ها از جمله مهاجرت به استرالیا و دانشگاه های اروپایی به عنوان جایگزین به جای آزمون IELTS و TOFEL می¬توان مورد استفاده قرار داد. یکی از دلایل محبوبیت این آزمون نسبت به آزمون های دیگر آسانی و سادگی آن می باشد. در شکل زیر نحوه¬ی معادل¬سازی نمره¬ ی PTE Acade... با عنوان : آزمون پی تی ای بخوانید :

آزمون PTE چیست

آزمون PTE   (Pearson Test of English) اولین بار توسط دانشگاه پیرسون (PEARSON)   طراحی شده است. در حال حاضر به عنوان یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی در دنیا مطرح می شود و در اکثر موقعیت ها از جمله مهاجرت به استرالیا و دانشگاه های اروپایی به عنوان جایگزین به جای آزمون IELTS و TOFEL می¬توان مورد استفاده قرار داد. یکی از دلایل محبوبیت این آزمون نسبت به آزمون های دیگر آسانی و سادگی آن می باشد. در شکل زیر نحوه¬ی معادل¬سازی نمره¬ ی PTE Academic و IELTS و TOFEL آورده شده است. سقف نمره¬ آزمون ۹۰ می باشد.

نمره آزمون pte

 

در ایران معدود موسسه هایی وجود دارد که می توان در این آزمون شرکت کرد. در صورت تمایل می توان به کشورهای همسایه مهاجرت کرد که از لحاظ صرفه جویی در هزینه کشور ترکیه طرفدار بیشتری دارد.

مزایای آزمون PTE

از جمله مزایای آزمون PTE به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • پاسخ نامه¬ ها توسط کامپیوتر تصحیح می شوند و در نتیجه احتمال بروز خطا بسیار کم می باشد.
  • هر روز سال این آزمون برگزار می¬شود و حداکثر ۵ روز کاری طول می کشد تا نتیجه به شما ابلاغ شود.
  • کل مهارت های آزمون ۳ ساعت طول می¬کشد و برای Speaking روز دیگری در نظر گرفته نمی شود.
  • در PTE نمره¬ی تمام مهارت ها باهم در نظر گرفته می¬شود و هر بخش نمره¬ی مخصوص خودش را ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با PTE مطالب زیر را دنبال کنید:

آزمون PTE به کمک کامپیوتر و اینترنت انجام می¬شود. همانند سایر آزمون¬ها چهار مهارت Speaking, Reading, Writing, Listening مورد ارزیابی قرار می¬گیرند، که علاوه بر ای چهار مهارت موارد دیگری از جمله grammar, oral fluency, pronunciation, spelling, vocabulary, written discourse در نظر گرفته می¬شود.

این آزمون به سه صورت General و Academic  و PTE young Leaers برگزار می شود.

  • PTE General

این نوع آزمون PTE در دو قسمت کتبی و شفاهی برگزار می¬شود. سه مهارت Listening, Reading, Writing به صورت کتبی بوده و مهارت Speaking به صورت شفاهی می¬باشد. مدرک PTE General اعتباری همیشگی دارد و مانند IELTS و TOFEL تاریخ انقضا ندارند.

  • PTE Academic

این نوع آزمون PTE از سه قسمت Speaking و Writing، Listening، Reading تشکیل شده است. در این آزمون تمامی لهجه¬های آمریکایی، انگلیسی و غیر بومی سنجیده می¬شوند. این مدرک زبان اعتباری ۲ ساله دارد و بعد از ۲ سال فاقد اعتبار می¬باشد.

  • PTE Young Leaers

این نوع آزمون PTE مخصوص کودکان با گروه سنی ۶ تا ۱۳ سال می¬باشد و برای افراد با سن بالاتر کاربرد دیگری ندارد.

پارس جنوبی موزیک...
ما را در سایت پارس جنوبی موزیک دنبال می کنید

نویسنده : ممود بازدید : 177 تاريخ : 18 ارديبهشت 1398 ساعت: 21:3